Aktualności
Tablica z mapą gminy Gdów
26 marca powróciliśmy do gminy Gdów, z którą współpracujemy od lat. Realizowaliśmy tu tablice wjazdowe tzw. "witacze", publikację promocyjną w formie folderu z rozkładaną mapą oraz wielkoformatową tablicę z mapą gminy. Tę tablicę po 5 latach poddaliśmy aktualizacji i renowacji technicznej ( fot.)
Położenie
Gmina Gdów leży w samym sercu Małopolski, w powiecie wielickim, 30 km na południe od Krakowa na przecinających się szlakach komunikacyjnych Myślenice - Bochnia ( droga wojewódzka nr 967) i Kraków - Wieliczka – Limanowa ( droga wojewódzka nr 966). Od północy graniczy z drogą krajową nr 4 Kraków- Tarnów. Jest oddalona o ok. 14 km od autostrady A4.
Gmina Gdów sąsiaduje:
-
od zachodu z Gminą Dobczyce,
-
od wschodu z Gminą Bochnia,
-
od południa z Gminą Łapanów,
-
a od północy z Gminami Kłaj i Biskupice.
Powierzchnia gminy: 108 km2.
Liczba mieszkańców: 16 500
Podział terytorialny: 29 wsi
Punkty turystyczno-informacyjne na terenie Gminy Złotniki Kujawskie
W marcu b.r gmina Złotniki Kujawskie ukończyła realizację programu z udziałem funduszy unijnych pod nazwą:
" „Zagospodarowanie na stworzenie punktów turystyczno-informacyjnych na terenie Gminy Złotniki Kujawskie”
W ramach powyższego programu 23 punkty turystyczne (fot. punkt w Leszczach) zostały wyposażone w tablice informujące o historii poszczególnych wsi, o interesujących obiektach, legendach czy ważnych historycznie wydarzeniach. Lokalizację każdego punktu można znaleźć na mapie szlaku i określić swoje miejsce. Punkty turystyczne tworzą szlak „Z historią przez złote łany Kujaw”
Projekt graficzny tablic, projekt logo szlaku oraz wydruk i naklejenie na blachę ocynk zrealizowało Wydawnictwo Pomorza i Kujaw PiK Zbigniew Klimczak.
Całą infrastrukturę: układanie kostki, montaż lamp, ławek, stojaków, koszy oraz konstrukcje pod tablice wykonała firma Kami-Bud z Golubia Dobrzynia.
Informator gminy Żarnów (łódzkie)
Ukazała sie publikacja promocyjna gminy Żarnów. Folder zawiera również mapę gminy i plan żarnowa.
Za opis niech posłuży fragment słowa wstępnego p. dr Krzysztofa Nawrockiego - wójta gminy Żarnów:
"... Wierzcie mi drodzy Państwo, że jest co podziwiać w tych urzekających osobliwym pięknem miejscach wokół dawnego historycznego miasta Żarnowa położonego na skraju obecnych województw łódzkiego i świętokrzyskiego. Zapraszam nie tylko do lektury niniejszej treści, ale przede wszystkim do odwiedzania Naszej Gminy. Ufam, iż po zapoznaniu się z treścią wydawnictwa, zechcecie Państwo odwiedzić Ziemię Żarnowską i dotrzeć do najciekawszych ludzi, miejsc i zabytków kulturymaterialnej regiony..."
Tablice sołectwa Granica - gmina Michałowice
W lutym zrealizowaliśmy kolejne 3 (z pięciu zamówionych tablic) z mapą sołectwa Granica. Mapy zostały zamówione z funduszu sołeckiego. Tablice z mapą sołectwa mają zadanie ułatwić poruszanie po danym terenie: przyjezdnym, kurierom, kooperantom a także turystom pragnącym zwiedzić ciekawostki sołectwa wskazane w legendzie mapy.
Sołectwo Granica
( źródło Wikipedia)
Granica – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim, w gminie Michałowice. W latach 1975−1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.
Wraz z Komorowem tworzyła jednostkę pomocniczą gminy - osiedle Komorów-Granica. Obecnie miejscowość liczy ponad 1 825 mieszkańców (według danych z 2009 r.), co stanowi 12% wszystkich mieszkańców gminy Michałowice[potrzebne źródło]. W 2011 roku odzyskała status jednostki pomocniczej gminy, jako Osiedle Granica[1]. Graniczy bezpośrednio z Komorowem, Pruszkowem i Nową Wsią. Przeważa zabudowa jednorodzinna. Na dawnych terenach rolnych powstają nowe osiedla domów wolnostojących. Przez miejscowość przebiega droga powiatowa - ul. Pruszkowska - łącząca Pruszków z Nadarzynem.
W Granicy znajduje się osada z czasów wczesnośredniowiecznych. Odkryto dna chat, studnie, szczękę konia lub krowy, dymarkę i gliniane naczynia.