Jesteś w: Strona główna / Aktualności
Aktualności
Informator turystyczny z mapą gminy Kiszkowo
Dodano 2018-11-08
"Drodzy Państwo z przyjemnością oddaję w Państwa ręce publikację o gminie Kiszkowo, która przybliży atrakcje i walory naszej okolicy niezwykle przyjaznej dla turystów i przedsiębiorców". To fragment słowa wstępnego wójta gminy wójta gminy Kiszkowo Tadeusza Bąkowskiego, które zawiera kwintesencję zawartości publikacji. Czytelnik zapozna się zatem z położeniem gminy, historią, zabytkami, informacją turystyczną, lokalnym sportem oraz walorami przyrodniczymi. Jednocześnie zapozna się z ofertami lokalnych firm, które wzięły udział w publikacji zamieszczając reklamę.
Tablica w stylu retro w Byczynie
Dodano 2018-11-08
Z Byczyną współpracujemy już 12 lat. Wtedy powstała pierwsza edycja zewnętrznej tablicy z mapą gminy i planem miasta. W tym roku powróciliśmy do Byczyny aby zrealizować stylową tablicę, która wpasowuje się w charakter starych murów miasta. Ustawiona została opodal baszty niemieckiej (w miejscu poprzedniej tablicy). Nasza realizacja spotkała się z
bardzo dobrym odbiorem społecznym oraz lokalnych władz o czym świadczą pisemne referencje.
TRZEMESZNO #dobryszlak
Dodano 2018-10-05
Pod takim tytułem ukazała się nakładem naszego wydawnictwa publikacja promująca miasto i gminę Trzemeszno. Tytuł mógłby być również taki: Trzemeszno perła na szlaku piastowskim. Okolice Trzemeszna położone są bowiem w Wielkopolsce, w najwyższej części Pojezierza Gnieźnieńskiego i w samym centrum Szlaku Piastowskiego. Z publikacji dowiemy się również o zabytkach, ciekawostkach atrakcjach turystycznych. Do dyspozycji czytelnika jest rozkładana mapa. Lokalne firmy zamieściły w folderze swoje reklamy.
O mieście i gminie
Trzemeszno, położone
na Szlaku Piastowskim, znajduje się pomiędzy dwoma jeziorami: długim,
rynnowym Jeziorem Popielewskim (uznawanym za najgłębsze w Wielkopolsce) a
znacznie mniejszym Jeziorem Klasztornym. Licznie występujące tutaj
rynnowe jeziora i wzgórza morenowe wskazują, że teren został
ukształtowany przez zlodowacenia.
Miasto i Gmina Mogilno - folder z mapą gminy i planem miasta
Dodano 2018-10-05
W październiku br. naszym nakładem ukazała się publikacja informacyjno-reklamowa Miasto i Gmina Mogilno. Czytelnik dowie się z niej o korzystnej lokalizacji gminy, walorach przyrodniczych, zabytkach a także o zrealizowanych inwestycjach dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym.
O gminie
Gmina Mogilno jest gminą miejsko – wiejską. Posiada 30 sołectw i zajmuje obszar o powierzchni 256,11 km2 (z tego samo miasto 8,5 km2 ). Gminę zamieszkuje ok. 25 tys. osób.
Od 1999 r. Mogilno stało się centralnym ośrodkiem życia społecznego i
gospodarczego nie tylko gminy, ale także powiatu. Organami gminy są
burmistrz i rada miejska.
Folder z planem miasta i mapą gminy Lubraniec
Dodano 2018-08-09
W sierpniu naszym nakładem ukazała się publikacja promująca miasto i gminę Lubraniec. Folder zawiera plan Lubrańca oraz mapę gminy. Czytelnik dowie się z foldera o historii miasta i gminy, położeniu, warunkach naturalnych, zabytkach a także zapozna się z ofertą lokalnych firm, które zamieściły w publikacji swoje reklamy.
Zabytki
Najcenniejsze zabytki Gminy i Miasta Lubraniec
Oprócz ciekawej historii Gmina i Miasto Lubraniec posiada liczne zabytki stanowiące pomniki przeszłości. Są to głównie zabytki architektury sakralnej i dwory ziemskie.
W Dąbiu Kujawskim znajduje się drewniany kościół p.w. Św. Trójcy, zbudowany w latach 1789 – 1790 oraz zespół dworski z unikalnym dworkiem o zabudowie alkierzowej z połowy XIX w. Warto też zobaczyć tu cmentarz rzymsko-katolicki z początku XIX w. oraz park krajobrazowy z przełomu XVIII i XIX w.
W miejscowości Kazanie zwiedzić należy zespół pałacowo – parkowy obejmujący dwór wraz z oficyną z 1918r., wybudowane ok. 1900r: dom rządcy, stajnie i stodołę oraz park krajobrazowy z drugiej połowy XIX w.