Aktualności
Ustawa krajobrazowa a opłaty za reklamy
Informujemy, że dniem 11.09.2015 r. weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o podatkach i opłatach lokalnych powołując do życia tzw. opłatę reklamową (ustawa z dnia 24.04.2015 r. o zmianie niektórych ustawa w związku ze wzmocnieniem ochrony krajobrazu Dz. U. z 2015 r. poz. 774).
Opłata reklamowa będzie opłatą lokalną, która będzie mogła być pobierana na podstawie uchwały rady gminy lub miasta. Podjęcie uchwały o pobieraniu opłaty reklamowej nie jest obowiązkowe.
Opłata reklamowa pobierana będzie od:
- właścicieli nieruchomości lub obiektów budowlanych, z wyłączeniem nieruchomości gruntowych oddanych w użytkowanie wieczyste,
- użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowych,
- posiadaczy samoistnych nieruchomości lub obiektów budowlanych,
- posiadaczy nieruchomości lub ich części albo obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, jeżeli posiadanie:
a) wynika z umowy zawartej z właścicielem, Agencją Nieruchomości Rolnych lub z innego tytułu prawnego,
b) jest bez tytułu prawnego
jeżeli na tych nieruchomościach lub obiektach budowlanych znajdują się tablice reklamowe lub urządzenia reklamowe, niezależnie od tego czy na tablicy reklamowej lub urządzeniu reklamowym eksponowana jest reklama.
Poniżej kilka dodatkowych szczegółów dotyczących opłaty reklamowej.
Kalendarze 2016
Już najwyższy czas aby zamowić kalendarze. Nasze kalendarze doskonale sprawdzą się jako artykuł promocyjny dla firm jak również urzędów miast i gmin. Prezentujemy kolekcję gotowych kalendarzy do personalizacji. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór kalendarzy Są to kalendarze plakatowe (różnych formatów), trójdzielne, listkowe, książkowe, biurkowe i inne.
Kalendarze 2016 r
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WIRTUALNYCH KATALOGÓW
(kliknij odpowiedni obrazek poniżej)
KALENDARZE PIK 1
Tablica z mapą gminy Rajcza
Położenie
Gmina Rajcza sąsiaduje z gminami: Milówka, Istebna i Ujsoły, a także ze Słowacją. Obejmuje swoim zasięgiem następujące miejscowości: Rajcza, Rycerka Dolna, Rycerka Gorna, Sól, Sól – Kiczora i Zwardoń.
Gmina ma powierzchnię 131, 17 km2 (w tym większość terenu zajmują użytki leśne) i liczy około 9 051 osób, w tym sama Rajcza 3 365.
Informator z planem miasta i mapą gminy Ruciane-Nida
Ukazał się folder z mapą gminy i planem miasta Ruciane-Nida.W publikacji znajduje się opis gminy a także dokładna mapa z naniesionymi ciekawostkami turystycznymi, szlakami rowerowymi, pieszymi itp.
Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo i turystycznie regionów Polski, a Gmina Ruciane-Nida to jedno z najbardziej urokliwych i malowniczych zakątków Mazur.
Położona na styku trzech jednostek
geomorfologicznych: Równiny Mazurskiej, Krainy Wielkich Jezior
Mazurskich i Pojezierza Mrągowskiego, obejmuje swym obszarem znaczną
część Puszczy Piskiej. Miasto i Gmina Ruciane - Nida zajmuje obszar
35,7 tys. ha, przy czym aż 25,337 tys. ha przypada na lasy, a około
3,6 tys. ha na wody.
Walory naturalne gminy to nieskażona przyroda, czyste jeziora a położenie w sercu Puszczy Piskiej z bogactwem fauny i flory sprzyja przejażdżkom rowerowym, konnym i spacerom. Zasoby leśne stanowią około 70% powierzchni gminy, a wody - ponad 10%.
Położenie gminy Ruciane-Nida na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich sprzyja uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów wodnych (żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing) i przyciąga co roku rzesze spragnionych wrażeń wodniaków. Przez zachodnią część gminy przepływa „królowa mazurskich rzek" - Krutynia, tworząca jeden z piękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Natomiast amatorom odkrywania tego, co nie do końca znane polecamy spływ rzeką Nidką, prowadzący przez dziewicze i dzikie tereny gminy Ruciane-Nida. Na szczególną uwagę zasługują możliwości uprawiania turystyki rowerowej. Od lat funkcjonują liczne trasy rowerowe, jak choćby pętle wokół jeziora Nidzkiego i Bełdany oraz trasy piesze. Na takie wycieczki warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerę, aby utrwalić na stałe piękno krainy.