Aktualności
Folder o powiecie choszczeńskim na stronie Starostwa
Od dziś folder promujący Powiat Choszczeński można pobierać z również oficjalnej strony starostwa.
Dziękujemy podmiotom gospodarczym, które wzięły w nim udział wykupując reklamę, są to:
Pharm – Max Sp.z o.o Choszczno, "Van Pre'' Społka z o.o./Jacht Hotel Choszczno, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie, EL-POM Spółka Jawna Choszczno, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku, Towarzystwo Ubezpieczeniowe, Kredytowe, Finansowe- Chałupnik Olga - Choszczno,
Informator o powiecie choszczeńskim (zachodniopomorskie)
Pod koniec roku 2013 - przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Choszcznie - wydaliśmy informator promocyjny. Zawarty jest w nim opis powiatu oraz wszystkich gmin, które wchodzą w jego skład. Czytelnik znajdzie tu również rozkładaną mapę powiatu oraz opis szlaków turystycznych a także oferty lokalnych przedsiębiorstw z wielu branż.
Tablica z planem Warki
W grudniu Wydawnictwo PiK zrealizowało tablicę z planem Warki. Plansza zawiera wiele ciekawych informacji o atrakcjach turystycznych miasta i gminy a także oferty lokalnych podmiotów gospodarczych.
Informacje o Warce
źródło: http://www.warka.pl
Warka to jedno z najstarszych miast na Mazowszu. W dokumencie z 1321 roku książę czersko-mazowiecki Trojden potwierdza nadanie praw miejskich Warce. Przez kolejne lata Warka przeżywała dynamiczny rozwój zdobywając rozgłos jako miasto rzemiosła, sukiennictwa, szewstwa i oczywiście piwowarstwa. Sława wareckiego piwa sięgała poza granice kraju o czym świadczy zabawna anegdota.
Publikacje promocyjne z planami miast oraz mapami gmin i powiatów
Już przeszło 14 lat wydajemy publikacje z planami miast, mapami gmin i powiatów. To doskonały produkt promocyjny zarówno dla gminy, miasta, powiatu jak i lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą się zareklamowac. Wersje elektroniczne publikacji zamieszczamy na naszej stronie oraz linkujemy na naszych 4 profilach Facebook.
Stronę Wydawnictwa PiK odwiedza miesięcznie ok. 10 tys. internautów a potencjalny zasięg Faceboka to ponad 900 tys odbiorców. Nasza strona stała się ona źródłem wiedzy o miastach i gminach z różnych regionów Polski oraz biblioteką map i planów dla celów prywatnych.
Informator z mapą gminy Skała (małopolskie)
Ukazał się folder promocyjny ( informator) zawierający najważniejsze informacje oraz mapę gminy Skała. Wydawnictwo PiK wspólnie z gminą zaprosiło lokalne firmy do zamieszczenia własnej reklamy w publikacji w związku z tym samorząd gminy nie poniósł żadnych kosztów związanych z wydaniem publikacji.
Gmina Skała leży w północnej części woj. małopolskiego w odległośco ok. 20 km od Krakowa i obejmuje swym zasięgiem teren Ojcowskiego Parku Narodowego oraz Jurajskich Parków Krajobrazowych. Cały obszar Gminy a zwłaszcza obszar Ojcowskiego Parku Narodowego charakteryzuje się wspaniałymi walorami widokowymi i przyrodniczymi, wyróżnia się szczególnym urozmaiceniem krajobrazu, bogactwem przyrody i znaczną wartością obiektów historycznych.Gmina zajmuje powierzchnię 74,3 km 2, krórą zamieszkuję 9357 w 17 sołectwach.
Początki miasta Skała sięgają wieku XIII. Na terenie książęcej wsi Stanków, Bolesław Wstydliwy, książę krakowski zezwolił Klaryskom założyć miasto. Akt lokacyjny wydano 10 listopada 1267 r a fundatorką była Klaryska Salomea.To niezwykle ciekawa gmina polecamy więc zapoznanie się z publikacją w wersji pdf ( u dołu artykułu)
HISTORIA
źródło: http://www.skala.pl
Początki miasta Skały sięgają XIII wieku. Na terenie książęcej wsi Stanków / bądź Stawków /, Bolesław Wstydliwy książę krakowski zezwolił klaryskom założyć miasto. Akt lokacyjny na prawie średzkim wydano 10 listopada 1267 roku, a fundatorką miasta została klaryska Salomea – siostra księcia Bolesława, późniejsza błogosławiona. Pierwszym sołtysem, czyli zasadźcą miasta był Ditmar Wolk. Skała jako miasto klasztorne lokowane zostało na dość ważnym szlaku handlowym biegnącym z Krakowa na Śląsk i dalej do Wielkopolski. Już w 1257 roku istniała tutaj komora celna .